TOMASZ OLECH

Radca Prawny

Kontakt: t.olech@olechiwspolnicy.pl

Prawnik z bogatym doświadczeniem w bieżącej obsłudze podmiotów gospodarczych z zakresu prawa cywilnego, handlowego, gospodarczego oraz prawa administracyjnego. W ramach swojej praktyki niejednokrotnie sporządzał skomplikowane opinie prawne, redagował złożone umowy. W zakresie prawa spółek jego osiągnięciem jest skuteczne przeprowadzenie wielu nowatorskich przekształceń podmiotowych. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu sporów sądowych i reprezentowaniu stron przed sądami wszystkich instancji; uczestnik wielu negocjacji.

Uczestniczył w seminariach i szkoleniach z zakresu prawa konkurencji oraz ochrony danych osobowych, w szczególności regulacji RODO. Ekspert w tej dziedzinie, prowadzący wiele szkoleń o tematyce związanej z ochroną prywatności czy danych osobowych, również w ramach projektów unijnych, dla publicznych placówek oświatowych i branży turystycznej. Prelegent prezentacji na temat prywatności w serwisach internetowych oraz usług świadczonych drogą elektroniczną. Autor publikacji z zakresu ochrony danych osobowych w Internecie. Inspektor Ochrony Danych w wielu podmiotach gospodarczych.

Posiada doświadczenie w zakresie prawa nowych technologii i własności intelektualnej, w tym w szczególności prawa autorskiego i ochrony dóbr osobistych. Wielokrotnie doradzał firmom świadczącym swoje usługi w Internecie z zakresu elektronicznych instrumentów płatniczych, usług finansowych i płatniczych czy działalności z zakresu gier losowych i zakładów wzajemnych. Uczestnik postępowań prowadzonych przed Komisją Nadzoru Finansowego jako pełnomocnik krajowej instytucji płatniczej.

Jest znawcą wina. Podróże to jego pasja.

Posługuje się językiem angielskim.